Aktualności

Regulaminy

Korowód

Program

Koncerty

Dla zespołów

Goście

Galeria

Kontakt

  

XIV Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2016

XIII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2015

XII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2014

XI Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2013

X Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2012

IX Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2011

VIII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2010

VII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2009

VI Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2008

V Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2007

IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Średniowiecznej

'2006

III Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2005

II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej

'2004

I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej

'2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 PROGRAM
XVI Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej
„Wspólne Dziedzictwo Kultury”
7 -10 czerwca 2018 r.
 

ZESPOŁY BIORĄCE UDZIAŁ W KONKURSIE

 

           CZWARTEK 07. 06. 2018r

 

9:00-16.00Gry miejskie „Krzyżem i mieczem”
                    dla Szkół Podst., Gim., Ponadgim.(SP nr 1 MBOJ)
                            

17:00 – 18.15  Inauguracja XVI Międzynarodowego
                           Festiwalu Kultury Dawnej- Konkursu Muzyki
                           Dawnej.
Wykład Henryka Kasperczaka pt.
                           ”Instrumenty historyczne dawniej i dziś”.

                      Krótkie warsztaty dla instrumentalistów
                      (Szkoła Łacińska –Skansen).

18:30 – 20:00Próba sytuacyjna i akustyczna dla
                              zespołów
MFKD na Dziedzińcu Zamku
                        Wysokiego. (18.25 Spotkanie przed główną
                        bramą do Zamku) 

 

PIĄTEK 08. 06. 2018r.

 

11.00- Zbiórka dla uczestników korowodu (Szkoła Łacińska
           nad Bulwarem)

11:30 - Korowód Festiwalowy ulicami miasta (Szkoła
            Łacińska  nad Bulwarem, Muzeum Zamkowe w
            Malborku, Starościńska, Kościół św. Jana Chrzciciel,
            Ratusz, ul. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, pl. Kazimierza
            Jagiellończyka, ul. Warecka, ul. Narutowicza, Wały von
            Plauena).

12:15Uroczyste powitanie Króla Kazimierza
               Jagiellończyka w Malborku
, (inscenizacja)

            wręczenie nagród festiwalowych gry miejskiej szkół
            (Wały von Plauena)

13:15-15.00Wydarzenia festiwalowe: koncerty
                    festiwalowe, zespoły muzyki dawnej, teatry
                    uliczne, warsztaty artystyczne itp…

                   Zespół Muzyki  i Tańca Dawnego „ La Danza
                   Antica”

15:00 – 17:30Przesłuchania festiwalowe
                         (Kościół Św. Jana Chrzciciela)

1. Zespół Muzyki Dawn „Il Vento Musicale”-Elbląg

2. Zespół Muzyki Dawnej „Brevis” – Mińsk  Białoruś

3. Zespół Muzyki Dawnej „Favorito”- Białystok

4. Zespół Muzyki Dawnej „Pinoculus”-Malbork

5.  Zespół „Lunaris”-Lębork

6.  Zespół „As”-Gdańsk

7. Zespół Muzyki Dawnej „Incantare”-Lębork

8. Zespół Muzyki Dawnej „Amicorum”-Gdańsk

9. Zespół Wokalny „Cantus Mariae”- Malbork

 

18:15 – 20:00Próba sytuacyjna i akustyczna
                              dla zespołów
MFKD na Dziedzińcu Zamku
                        Wysokiego. (Godz.18.10 Spotkanie przed
                        główną bramą do Zamku) 

19:00Koncert Zespołu Łysa Góra

20.00 - koncert Cantus Mariae

20.30-  Koncert Zespołu Kapela ze Wsi Warszawa.
            (Wały von Plauena)

 

            SOBOTA 09.06.2018r

 

8.00 – 09.50 –   Próba sytuacyjna i akustyczna dla zespołów
                        MFKD oraz narratorów na Dziedzińcu Zamku
                        Wysokiego. (8:00 Spotkanie przed główną
                        bramą do Zamku). Przygotowanie utworów do
                        wspólnego wykonania. (Henryk Kasperczak,
                        Bożena Belcarz).
 

10:00 – 11:00 –  Przesłuchania festiwalowe (Karwan)
 

1.Zespół Muzyki Dawnej i Tańca Im. Bł. Matki Zofii Czeskiej Szkół Sióstr Prezentek  w Krakowie

2.Zespół Muzyki i Tańca Dawnego „La Danza Antica”
 

10 – 11.45. Próba do koncertu galowego w Szkole
                      Łacińskiej dla chórzystów, statystów, aktorów
. Przygotowanie I sceny - "Życie zaczarowanego zamku, w którym splata się wszystko co dawne"....  (Prowadząca Jowita Uniewicz)
 
12:00 – 15:00 Próba generalna spektaklu
                          muzycznego „Zaczarowana  Muza”

                         
w Szkole Łacińskiej. 

14:15 Warsztaty muzyczne przygotowujące do wspólnego
          wykonania utworów: Sancte Sator, Cuncti simus
          concanentes, Oj chmielu chmielu.
 

16.30 – 18.30 Warsztaty instrumentalne  dla zespołów
                        
 MFKD prowadzone przez Henryka Kasperczaka
                     (Szkoła Łacińska)  - ustalenie godziny pracy

                     z H. Kasperczakiem
 

18.00 Próba generalna do I sceny spektaklu dla chórzystów,
         statystów, aktorów – „Życie zaczarowanego zamku,
         w którym splata się wszystko co dawne”....
 

18.30 – 20:00 Próba generalna (skrócona) - Dziedziniec
                     Zamku Wysokiego. 
 

20.30 – 22.30  Spektakl muzyczny "Zaczarowana Muza"
                          
 –Koncert Galowy

                      z udziałem laureatów XVI Międzynarodowego
                      Festiwalu Kultury Dawnej „Wspólne Dziedzictwo
                      Kultury” oraz zaproszonych gości. Muzeum
                      Zamkowe – Dziedziniec Zamku Wysokiego.
                     (Wstęp wolny, wejściówki do odebrania
                     w MCKiE)   

 

NIEDZIELA 10.06.2018r.

 

10:00 - Msza św. z udziałem zespołów występujących
           w XVI MFKD.




 

 

 

powrót do strony głównej

 

konkursy

Organizatorzy

Współorganizator

Patronaty

Partnerzy

Sponsorzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                         (c) Copyright Młodzieżowy Dom Kultury "Ratusz" w Malborku                          

 projekt i administracja Anna Szałwińska

Stronę monitoruje stat24